doradzamy na co zwrócić uwagę przy wyborze konta bankowego

Doradzamy na co warto zwrócić uwagę gdy wybieramy i otwieramy rachunek bankowy dla siebie.

Doradcy

Jeżeli ma to być rachunek z którego będziemy często korzystać, jest kilka rzeczny na które mogą okazać się bardzo istotne dla naszego zadowolenia na co dzień. Rachunek bankowy to produkt z którego korzystamy praktycznie codziennie płacąc za zakupy czy wykonując przelewy.

Podstawową funkcją którą pełni konto osobiste to kontrola wydatków oraz organizowanie czy przechowywanie w bezpiecznym miejscu naszych pieniędzy. Dlatego już na początku nasuwa się pierwsze wymaganie związane z dobrym kontem bankowym.

1. musi być łatwe w obsłudze i codziennym użytkowaniu

dobre konto bankoweW tym punkcie warto zwrócić uwagę na dostęp do konta który oferowany jest przez bankowość internetową, czy jest wygodna – przejrzysta – szybka w działaniu. Takie podstawowe zalety mogą okazać się kluczowe gdy zaczniemy wykonywać codzienne operacje na swoim koncie. Również ważna jest przyjazna bankowa aplikacja mobilna która umożliwi nam szybki dostęp do zgromadzonych środków z naszego smartfona lub tabletu. Warto sprawdzić np. na demo który udostępnia bank, jak wygląda konto czyli bankowość internetowa

2. darmowe i dobrze oprocentowane

To równie istotna kwestia co wygoda użytkowania czy dostępność do usług. Z tą różnicą, że jeżeli konto jest dobre, bankowość jest wygodna aplikacja mobilna spełnia nasze oczekiwania możemy zapłacić kilka zł za korzystanie z konta i nie czujemy się oszukani. Po prostu płacimy za dobry produkt. Jednak warto sprawdzić konta darmowe gdyż one również oferują usługi na bardzo wysokim poziomie.

Idealnie jakby rachunek podstawowy był oprocentowany, wtedy w połączeniu z darmowym kontem po prostu zarabiamy na odsetkach. Niestety w aktualnym czasie oprocentowanie konta jest znikome, jeżeli nie trafimy na promocję np. 4% do określonej kwoty.

3. dodatkowe usługi

Są bardzo ważne w komforcie codziennego użytkowania konta. Np. dodatkowy limit w koncie, czy możliwość otworzenia dodatkowych rachunków oszczędnościowych lub możliwość wydania wielu kart debetowych dla pełnomocników czy współwłaścicieli czyni konto atrakcyjnym nie tylko ze względu na opłaty ale również na funkcjonalności. Często w ostatnich czasach można spotkać dodatkowe usługi w postaci programów cash-back czyli gdy płacimy kartą za poszczególne usługi – otrzymujemy kilkuprocentowy zwrot transakcji. Jest to miłe i na pewno warto z takich rzeczy korzystać.

Jakie konta polecamy – które w większości spełniają powyższe kryteria?

Konto w Banku Millenium

oraz

Konto za ZERO w PKO Bank Polski