Konto Osobiste Ranking dla każdego

Konto Osobiste aplikacja mobilnaDecydując się otworzyć rachunek w banku zwracamy uwagę na różne czynniki. Do głównych należą opłaty za prowadzenie oraz funkcjonalności które oferują swoim klientom banki.

Postanowiliśmy przedstawić Ci listę kont osobistych, po to by ułatwić wybór. Poniżej możesz zapoznać się z możliwościami oraz podstawowymi parametrami dobrego konta osobistego. Dzięki porównaniu samemu zdecydujesz który rachunek jest dobry dla Ciebie i pozwoli Ci wykorzystać możliwości nowoczesnej bankowości.

Banki dla nowych klientów przygotowały dużą liczbę promocji. Począwszy od zaoferowania bezpłatnie usług dodatkowych takich jak np. limit w koncie czy karta debetowa, a skończywszy na całkowitym zwolnieniu z opłat za prowadzenie rachunku. Polecamy zwrócić uwagę różne parametry konta bankowego.

Kilka czynników na które warto zwrócić uwagę gdy przeglądasz oferty bankowe

  • opłaty za prowadzenie rachunku (to podstawowy parametr bardzo ważny w kontekście znalezienie taniego konta)
  • opłaty za karty debetowe (karta płatnicza do konta to dzisiaj standard, korzystamy z niej na co dzień, warto za nią nie płacić, dlatego dobrze jest sprawdzić jakie warunki zwalniają z opłaty za kartę lub czy jest ona całkowicie darmowa)
  • bankowość internetowa (bez tego nie ma dzisiaj praktycznie konta, to już standard dlatego przed założeniem konta zapoznaj się z wyglądem bankowości elektronicznej czy jest dla Ciebie czytelna i przejrzysta)
  • aplikacja mobilna (oprócz tradycyjnego dostępu do banku przez internet, coraz częściej korzystamy z konta za pomocą smartfona – aplikacja mobilna powinna być użyteczna, prosta i funkcjonalna, tak by posługiwanie się nią nie sprawiało trudności)
  • limit w koncie (często oferowany jako dodatkowy produkt, pozwala na łatwy dostęp do gotówki w sytuacji gdy na naszym rachunku zabraknie środków)
  • lokaty bankowe (dla wielu osób istotny produkt, często promocyjne lokaty oferowane są dla nowych klientów, obecnie coraz większa liczba osób decyduje się na oszczędzanie w banku, gdzie jest to po prostu bezpieczne)
  • rachunki oszczędnościowe (z reguły gorzej oprocentowane niż lokaty, jednak umożliwiają dostęp do zgromadzonej gotówki cały czas, bez konieczności utraty odsetek)

To tylko kilka ważnych spraw na które zwróć uwagę gdy chcesz założyć konto.

Co istotne w dzisiejszych czasach otwarcie konta jest bardzo proste bez konieczności wizyty w banku. Wystarczy złożyć wniosek przez internet i postępować zgodnie z kolejnymi krokami podanymi na stronie. Niektóre banki otwierają konto całkowicie online, w innych przypadkach otrzymasz umowę kurierem i zaraz po podpisaniu nastąpi aktywacja rachunku. To bardzo wygodne!

Należy pamiętać, że założenie konta nie jest zobowiązujące, oznacza to że w każdej chwili możesz konto zamknąć i bez problemów z niego zrezygnować.

Możesz zarobić za otwarcie rachunku

Tak to prawda, za otwarcie rachunku i wykonanie określonych operacji np. 1000 zł płatności kartą, zlecenie przelewania swojego wynagrodzenia na konto lub inne, możesz zarobić nawet 200 zł!

Do tego niektóre konta oferują programy cashback, czyli zwrot paru % w przypadku gdy dokonujesz płatności za określone usługi lub towary. Przykładowo eurobank oferuje 5% zwrotu za płatności w restauracjach czy w obiektach sportowych.

Ranking