Czy opłaty za konto to najważniejsza rzecz?

Ludzie przy laptopach wnioskujące o konto.Wybierając rachunek bankowy często zwracamy uwagę na jego koszt. I to bardzo dobrze! Jest to z pewnością, istotny, niezwykle ważny w dłuższej perspektywie czynnik. Darmowe konto, nie generuje dodatkowych opłat, czy kosztów, można dzięki temu zaoszczędzić w skali roku nawet 100 zł. To już nie mało. Dlatego w pierwszej kolejności doradzamy wybierać takie rachunki. Są jednak inne czynniki, które dla wielu osób okazują się dużo bardziej ważne od samych opłat.

Darmowe konto jest ważne, opłaty nie dla wszystkich

Jak wspomnieliśmy, koszt prowadzenia rachunku w banku jest istotny. Lubimy płacić jak najmniej, a najlepiej nic. Wielu z nas może pochwalić się kilkoma kontami, które nie generują kosztów. Jednak coraz ważniejsza stają się dodatkowe czynniki, a jest ich sporo.

Na co jeszcze zwracają uwagę Polacy przy wyborze konta w banku?

Jest kilka czynników:

  • Przede wszystkim liczy się wygoda. Bankowość Internetowa powinna być nie tylko ładna, ale i ergonomiczna, prosta w obsłudze.
  • Czytelność to kluczowy czynnik, który wpływa na to jak odbieramy daną stronę. W przypadku bankowości internetowej, powinna ona stanowić kluczową rolę.
  • Dostęp do dodatkowych usług, takich jak limit w koncie, czy wygodne zarządzanie swoimi finansami.
  • Coraz istotniejsza jest aplikacja mobilna, dzięki której nie musimy się logować do konta przez internet. Wystarczy skorzystać ze smartfona by mieć swój „cały bank” w jednym miejscu. Dlatego wygląd i użyteczność aplikacji mobilne stają się coraz ważniejsze.

To tylko kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę gdy decydujemy się na konto. Przegląd rachunków bankowych można znaleźć na stronie http://doradcafinansowy24.pl/konto-bankowe/ – to rekomendowane konta, które otworzysz wygodnie przez internet.

Dodatkowo możesz skorzystać z naszej porównywarki kont.